Barevné varianty

Tech Black

ODKAZ ZÁVODNÍCH MODELŮ

R1 je ikona. Osvědčil se na závodních tratích, jen za posledních deset let získal titul mistra světa soutěže WorldSBK, dva tituly mistra světa soutěže EWC (Endurance World Championship) a řadu titulů na národní úrovni. Model R1 RACE, inspirovaný motocyklem YZR-M1 MotoGP, dosahuje ještě vyšší úrovně výkonu na trati díky novým aerodynamickým křidélkům, vylepšenému odpružení a brzdovému systému Brembo.

Model R1 RACE je navržen tak, aby na uzavřené trati předvedl skutečné závodní schopnosti modelu R1. Je vybaven špičkovou technologií, která byla vyvinuta na základě poznatků získaných při účasti značky Yamaha na závodech nejvyšší úrovně. Pozoruhodný čtyřválcový motor crossplane o objemu 998 cm3 je přímým potomkem motoru YZR-M1 a propracovaný balíček elektroniky modelu R1 byl vyvinut přímo ve spolupráci se závodními týmy Yamaha.

Aerodynamická křidélka nového vzhledu ve stylu MotoGP maximalizují účinek elektroniky R1, která zabraňuje zvedání předního kola, a zlepšují citlivost přední části a zpětnou vazbu při brzdění a zatáčení. Nabízejí tak špičkové výkony na trati, aniž by byl narušen uhlazený a sugestivní design modelu R1. Model R1 RACE, odvozený od závodních motocyklů a připravený na závodní dráhu, posune vaši jízdu na vyšší úroveň.